Donald Trump megválasztott amerikai elnök hétfői eskütétele után még a Capitoliumban alá fogja írni első elnöki rendeleteit, továbbiakra pedig a beiktatási parádénak helyet adó Capital One Arénában kerülhet sor - közölte az ABC News forrásokra hivatkozva vasárnap.
Donald Trump az összes, illegálisan az Egyesült Államokban tartózkodó bűnelkövetőnek, valamint a külföldi bűnbandák tagjainak eltávolítását ígérte az országból Washingtonban tartott ünnepi nagygyűlésén elnöki eskütételének előestéjén vasárnap.
Hétfőn másodjára is leteszi elnöki esküjét Donald Trump, a republikánus zászlóvivő aznap négy év kihagyás után visszaülhet az Ovális Irodába. A volt ingatlanmágnás novemberben lesöpörte a pályáról a demokratákat a csatatérállamokban, ám a legtöbb elemző egyetért abban, hogy ha Joe Biden leköszönő elnök nem adta volna át a stafétát alelnökének, Kamala Harrisnek, akkor dominóként dőlhettek volna le a demokrata bástyának tartott, úgynevezett "kék" államok is. Egy nemrég megjelent térkép azonban arról tanúskodik, hogy a republikánusok nemcsak tavalyi győzelmük miatt tekinthetnek reménytelien a jövőbe: a 2030-as évektől ugyanis még könnyebb lehet számukra az elnökség bezsebelése, ezzel pedig Donald Trump örökségének bebetonozása, illetve folytatása is.
A világ leggazdagabb embere, Elon Musk igazán beindult Donald Trump újbóli megválasztását követően. A dél-afrikai techmilliárdos nem elégedett meg az amerikai politikával és az ott hirtelen nyert befolyásával, sorban állt be az előrehozott német választásokon induló radikális jobboldali AfD mögé, illetve küldte el melegebb éghajlatra és szólította fel lemondásra a brit miniszterelnököt. Nemrég azonban Musk a hazai fronton, "sajátjai" egy részét is magára haragította, amikor kiállt a magasan képzett külföldiek amerikai munkavállalása mellett. Jóllehet korábban maga Trump is bírálta az ezt elősegítő vízumprogramot, a politikus Musknak adott igazat, ami csak olaj volt a tűzre. A "hithű MAGA-tábor" és a "techbrók" vitája odáig fajult, hogy Steve Bannon, a régi-új elnök egykori vezető kampánystratégája bosszút esküdött a szerinte "ördögi" Musk ellen.
A New York Times riportere, Maggie Haberman szerint Donald Trump megválasztott elnök arra panaszkodik a hozzá közel állóknak, hogy a techmilliárdos Elon Musk "sokat van körülötte" - írja a Hill.
A CBS News megszerezte az amerikai képviselőház etikai bizottságának jelentését, melyet Matt Gaetz volt floridai képviselő ügyében állítottak össze, melyben részletesen képet festenek korábbi visszaéléseiről. Donald Trump megválasztott amerikai elnök Gaetzet jelölte igazságügyi miniszternek novemberben, aki azonban egy hét után visszalépett a kinevezéstől, mivel tudósítások szerint több republikánus szenátor elutasította a jóváhagyását az eddig csak sejtett vétségei nyomán. Noha a politikust újraválasztották, előző és új mandátumáról is lemondott a füstbe ment kinevezésekor.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök vasárnap látszólag visszautasította demokrata politikusok azon kijelentéseit, miszerint a milliárdos üzletember, Elon Musk lenne az Egyesült Államok "valódi elnöke" - számolt be a Hill.
Mike Lee utah-i republikánus szenátor az amerikai Kongresszusban kialakult kormányzati leállás körüli káoszra reflektálva rendhagyó ötlettel állt elő: szerinte párttársa, Mike Johnson házelnök napjai meg vannak számlálva, helyette pedig Elon Musknak vagy Vivek Ramaswamynak kellene átvenni az alsóházi republikánus frakció vezetését - számolt be tegnap a Hill.
Donald Trump győzelmének kezdeti sokkja után elemzők és politikusok azon töprengenek, hogy az mit is jelent ez az Egyesült Államok és a világpolitika jövőjére nézve. A demokraták számára létfontosságú annak megértése, hogy egy ilyen megosztó, korlátolt figura miért tudott ismét győzni. Túlságosan balra mentek, és elvesztették a mérsékelt amerikaiakat, akik a többséget alkotják? Vagy a centrista neoliberalizmus – amelyet Bill Clinton óta a demokrata elnökök követtek – nem hozta az eredményeket, megteremtve a változtatás igényét?
A 2028-as választás egyik elsőszámú demokrata elnökjelölt-aspiránsaként számon tartott Gavin Newsom kaliforniai kormányzó bírálta Joe Biden amerikai elnök vasárnapi döntését, miszerint kegyelmet adott fiának, Hunternek. Newsom kedden azt mondta a Politicónak, csalódott a lépés miatt.
Noha a szexuális zaklatási botrányba keveredett igazságügyminiszter-jelölt visszalépett, a várakozások szerint pedig a szenátus több jelöltet is erősen meg fog izzasztani, mostanra gyakorlatilag összeállt Donald Trump megválasztott amerikai elnök második kabinetje. A republikánus zászlóvivő és csapatának napi működését jellemző viharos politikai csatározásoktól egyet hátrébb lépve azonban érdemes megnézni, hogy milyen konfliktusok és érdekek mentén alakult ki a mostani kormány összetétele, és mely ügyek kapcsán számíthatunk a legnagyobb összecsapásokra a következő négy évben.
Elon Musk nyilvánosan bejelentette, hogy ellenzi Joe Biden abbéli tervét, hogy a következő hónapokban még 24 milliárd dollárral támogassa az ukrán haderőt. Elon Musk befolyása jelentős lehet a kérdésben, hiszen a következő Trump-kormányban is fontos szerepet kaphat, az állam költséghatékonyságának koordinálásááért lesz felelős.
A Republikánus Párt szélsőséges szárnyához sorolt Marjorie Taylor Greene nyilvánosan kijelentette: Joe Biden amerikai elnök azt fontolgatja, hogy atomfegyvert adjon Ukrajnának.
A republikánus Matt Gaetz visszalépett az igazságügyi miniszteri jelöléstől Donald Trump megválasztott elnök kabinetjében. A döntés hátterében a szenátusi republikánusok ellenállása és Gaetz korábbi viselkedésével kapcsolatos aggályok állnak, írja a Reuters. A lépés Trump kongresszusi befolyásának korai próbatétele volt, és rávilágított a leendő adminisztráció előtt álló kihívásokra.
Nate Silver adatelemző újságíró, a FiveThirtyEight azóta szabadúszóként dolgozó alapítója azt írta a közösségi oldalán, nem véli helyesnek, hogy az elnökségre látszólag alkalmatlan Joe Biden kitöltse mandátumát, így a hátralévő két hónapban szerinte Kamala Harrisnek kellene az Egyesült Államok elnökeként szolgálni - írja a Hill.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök csütörtökön egy Mar-a-Lagó-i magánbirtokán rendezett gála keretében bejelentette, Doug Burgum észak-dakotai kormányzót jelöli az Egyesült Államok belügyminiszterének. A januárban hivatalba lépő régi-új elnök ezen kívül további tisztviselői kinevezésékről is lerántotta a leplet.
A miniszterelnök jelentette be, megelőző lépéseket tesznek.
A vámok hatással lehetnak a gazdasági növekedésre is.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?